تجهیزات الکترونیکی, آموزشی

آیا یخچال ساید نیاز به محافظ برق دارد؟

آیا یخچال ساید بای ساید نیاز به محافظ برق دارد؟

امروزه یخچال های ساید جای خود را در هر آشپزخانه ای باز کرده اند. محبوبیت روزافزون این وسیله منجربه پیدایش تنوع بی‌شمار آن شده است. حفظ سلامت و افزایش کارایی این وسیله از اهمیت بالایی برخوردار است. برای محافظت از یخچال ساید در برابر نوسانات برق، حتما باید از محافظ برق استفاده شود. با ما همراه باشید تا بیشتر درباره یخچال ساید و روش محافظت از آن بدانید.

اجزای داخلی یخچال ساید

امروزه یخچال های ساید در مدل های مختلف در بازار وجود دارد. یخچال دوقلو را گاهی یخچال ساید بای ساید می نامند. این دو نوع با یکدیگر دارای تفاوت هایی هستند:

یخچال ساید ظاهر زیباتری داشته و تنوع محصول بیشتری دارد. انتخاب مناسبی برای آشپزخانه شماست. ظرفیت داخلی این یخچال کمتر از نوع دوقلو است. یخچال ساید آپشن های زیادی داشته و قیمت بیشتری دارد. یخچال ساید فضای کمتری اشغال می کند. درب های بیشتری دارد. این امر باعث اتلاف انرژی کمتر می شود و هوای سرد داخل یخچال حفظ می شود.

یخچال ساید فضای داخلی کمتری دارد و برای خانواده کم جمعیت مناسب است. یخچال دوقلو فضای بیشتری در اختیارتان می گذارد. حمل و جابه جایی یخچال دوقلو راحت تر است. در این نوع تنوع کمتری وجود دارد.هزینه ی تعمیرات، به دلیل جدا بودن و داشتن دو موتور، کمتر است.

یخچال ساید از اجزای زیر ساخته شده است:

اجزای داخلی یخچال ساید

خرابی کمپرسور یخچال چه علائمی دارد؟

خرابی کمپرسور یخچال، باعث ماندن هوای گرم داخل یخچال و فساد مواد غذایی می شود. دانستن موارد زیر جهت تشخیص سریع و به موقع مشکل کمپرسور ضروری است.

  • روشن نشدن یخچال
  • داغ بودن بیش از حد معمول موتور
  • گرم شدن داخل یخچال
  • شنیدن صدای نامتعارف از یخچال
  • استشمام بوی سوختن

 در صورت مشاهده هریک از علائم فوق و یا عدم کارکرد صحیح یخچال، به سرعت با تکنیسین متخصص در این زمینه تماس بگیرید. می توانید با استفاده ی یک محافظ برق از این حوادث جلوگیری کنید.

نقش محافظ برق در حفظ ایمنی یخچال‌های ساید

با رشد روز افزون قیمت ها، تهیه یخچال ساید سخت تر از گذشته شده است. پس محافظت از یخچال پس از تهیه ی آن، بسیار مهم است. طول عمر مفید قطعات این وسیله نسبت مستقیم با رعایت یکسری موارد دارد. عواملی مانند آبخوردگی، نوسان برق، نداشتن فضای کافی پشت یخچال، سرویس نکردن منظم یخچال و … باعث خرابی آن می شود.

کمپرسور مهمترین قطعه ی یخچال ساید است. از مهمترین عواملی که باعث سوختن آن می شود، بروز نوسان برق، قطع ناگهانی برق، شوک الکتریکی و … می باشد. در ابتدای تهیه ی یخچال ساید بای ساید، بهتر است بهترین محافظ برق یخچال ساید را تهیه کنید.

مشاهده محصولات محافظ برق تکفازکالا

حفظ ایمنی دستگاه و افزایش راندمان کار و عملکرد بهینه ی دستگاه با خرید محافظ برق یخچال ساید امکان پذیر است. سوالی که مطرح است، اینست: چه محافظ برقی برای یخچال ساید مناسب است؟

در بخش بعدی به معرفی بهترین محافظ های برق برای یخچال ساید می پردازیم.

بهترین محافظ برق یخچال ساید

یخچال از جمله وسایلی است که به طور دائم به برق متصل است. پس بیشتر از سایر وسایل الکتریکی در معرض خطرات نوسان برق و سوختن قرار دارند. از آنجایی که موتور یخچال بسیار مهم است، استفاده از یک محافظ برق برای افزایش سلامت دستگاه و طول عمر مفید آن اهمیت ویژه ای دارد.

برای محافظت از یخچال ساید می توان از یک محافظ برق پریزدار مخصوص یخچال و فریزر استفاده کرد. این نوع محافظ ها با روشن شدن هر چراغ ال ای دی، وضعیت فعلی ولتاژ را نشان می دهد. چراغ سبز، مقدار مجاز ولتاژ را نشان می دهد. چراغ زرد، زمانی برای به تثبیت رساندن ولتاژ را نشان می دهد. چراغ قرمز، ولتاژ غیر مجاز را نشان می دهد و ولتاژ را قطع می کند.

دقت داشته باشید که محافظ برق یخچال و فریزر با سایر محافظ های برق کمی تفاوت دارد. علاوه بر میزان ولتاژ و جریان یخچال، باید زمان تاخیر آن را در نظر داشته باشید.

در دستگاه هایی که دارای موتور هستند، حفاظت در برابر نوسانات اهمیت بیشتری دارد. زمان تاخیر موردنیاز آن ها، بین 3 تا 5 یا 4 تا 6 دقیقه می باشد. این زمان در دستگاه های دارای برد بین 1 تا 2 دقیقه است.

نوع دیگری از محافظ برق که می توان برای یخچال استفاده کرد، محافظ برق هوشمند است. این محافظ پشت کنتوری، از کلیه ی لوازم برقی شما حفاظت می کند. داخل جعبه فیوز نصب می شود و قابل تنظیم است. نمایشگر ولتاژ و جریان دارد. برای منزل، محل کار، مجتمع بزرگ مسکونی، تجاری و اداری مناسب است.

بهترین محافظ برق یخچال ساید

با تهیه یک محافظ برق هوشمند نیازی به تهیه محافظ برق یخچال مجزا نیست. این محافظ ایمنی و سلامت کل لوازم الکتریکی را فراهم می کند.

مشاهده انواع محافظ برق یخچال

محافظ برق هوشمند ولتاژ 80 آمپری و محافظ برق هوشمند ولتاژ و جریان 80 آمپری، برای مصارف کنتور برق تکفاز و خانگی است. محافظت در برابر کاهش یا افزایش ولتاژ داشته و قطع و وصل آن خودکار است. 17 پارامتر هوشمند دارد. این محافظ ها برای جلوگیری از خسارت به وسایل الکتریکی کاربرد دارند:

  • محافظ برق هوشمند ولتاژ 80 آمپر
  • محافظ برق هوشمند ولتاژ و جریان 80 آمپر
  • محافظ برق هوشمند ولتاژ و جریان 100 آمپری به کنترل فاز و بار
  • محافظ برق هوشمند ولتاژ و جریان 100 آمپر

در این مقاله ما به بررسی یخچال ساید پرداخته و از لزوم تهیه محافظ برق برای ایمنی دستگاه گفتیم. از اجزای داخلی یخچال ساید تا روش های محافظت و بالابردن کارایی آن را بیان کردیم. تهیه محافظ برق مناسب یخچال ساید از اهمیت ویژه ای برخوردار است. محافظ برق یخچال و فریزر برای سلامت کمپرسور آن، که مهمترین قطعه است، ضرورت دارد.

سوالات متداول

1. آیا محافظ یخچال ساید با محافظ برق های دیگر متفاوت است؟

بله. محافظ یخچال دارای زمان تاخیر بیشتری نسبت به سایر محافظ هاست.

2. آیا تعمیر محافظ یخچال امکان پذیر است؟

بله. محافظ برق پریزدار قابل تعمیر است. محافظ برق هوشمند نیز دارای گارانتی 2 ساله و 10 سال خدمات پس از فروش هستند.

3. آیا می توان از محافظ برق هوشمند ولتاژ و جریان 100 آمپر برای مصارف خانگی استفاده کرد؟

بله. می توان از این محافظ در کنتور برق و حفاظت منزل استفاده کرد.

author-avatar

درباره اعظم کریمی

به پژوهش درباره تجهیزات صنعت برق علاقه دارم و نویسنده مقالات تخصصی و آموزشی در زمینه تجهیزات صنعت برق هستم.سعی دارم برای افزایش آگاهی علاقمندان، اطلاعات تجربی و فنی خودم را به اشتراک بگذارم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *