خدماتی نوین در صنعت برق ایران

* تکفاز کالا در اجرای پروژه تخصصی با شماست.

در جهان امروز با توجه به گسترش حجم اطلاعات و پیشرفت های تکنولوژی هر شاخه ای از علم و صنعت نیاز به تجربه و دانش فنی لازم را داشته تا از افزایش هزینه ها در اجرای طرح های صنعتی جلوگیری کرده و همچنین رسیدن به هدف و مقصود نهایی سریع تر و بهینه تر انجام پذیرد. موضوع مشاوره یکی از با اهمیت‌ترین موضوعات در اجرای پروژه های صنعتی میباشد که غالبا مدیران کارخانجات در مواقع بحران به فکر مشاوره می افتند که این پدیده یک نقیصه بشمار میرود. ولی در صورتیکه استفاده از خدمات مشاوره تخصصی بموقع اخذ گردد کارفرما را در رسیدن به اهدافش با دارا بودن مزایای زیر یاری خواهد کرد :

 • بازرسی
 • کنترل قیمت
 • کنترل های دوره ای موثر
 • طراحی اصولی و حرفه ای
 • تسریع در رسیدن به هدف نهایی پروژه
 • تهیه ریز اطلاعات محاسباتی و مهندسی
 • مطالعات پایه ای و مقدماتی امکان سنجی
 • گفتگوی حرفه ای برای رفع اختلافات حرفه ای
 • پیش بینی و برآورد هزینه ها با رویکرد ارزیابی هزینه و فایده Cost-Benefit
 • ایجاد توازن در روابط میان سرمایه گذار و فروشنده گان تجهیزات و ماشین آلات

مشاوره خرید تجهیزات برق صنعتی از دید سیستم کنترل

با توجه به اینکه سیستم های کنترل ماشین آلات صنعتی اخیرا پیشرفت های قابل توجهی داشته اند، لذا خرید تجهیزات برق صنعتی  نیز به امری تخصصی تبدیل نموده است. مهندس مشاور تکفاز در این خصوص جهت تطبیق نیازهای فنی و بهره برداری کارفرما و فروش تجهیزات برق صنعتی نقش بسیار مهمی ایفا میکند و منافع حاصله شامل حال کارفرما در بلند مدت بوده و با خیال آسوده سیستم را بهره برداری خواهد نمود.

طراحی ( نقشه های الکتریکال شامل L.V و M.V – اینسترومنتال و P&ID – برد های تخصصی الکترونیکی صنعتی)

سیستم برق و تاسیسات الکتریکی کارخانه را میتوان به شاهرگ خونرسانی قلب آن تشبیه کرد. چنانچه این موضوع در بدو طراحی توسط افراد غیر صلاحیت دار بصورت غیر حرفه ای و غیر مهندسی انجام گیرد تا پایان بهره برداری کارفرمایان دچار مشکلات عدیده ای خواهند شد. بنابراین یکی از اصلی ترین دغدغه های کارفرمایان تهیه نقشه های برقی و تابلوهای MCC و توزیع ماشین آلات یا سایر مصرف کننده ها و همچنین نقشه های ابزاردقیق، انتخاب تجهیزات و سیستم های کنترل در صنایع میباشد. با افزایش روزافزون قیمت تجهیزات، لزوم طراحی و انتخاب بهینه قطعات و گردآوردی تابلوهای برق مطابق مشخصات مورد نیاز بیش از پیش احساس میشود. تیم مشاوره تکفاز  آماده خدمت رسانی در این موضوع میباشد. شایان ذکر است که در این زمینه مطرح شده، مدت چندین سال با تابلوسازان مطرح همکاری داشتیم و افتخار خواهیم داشت در مشاوره، طراحی و هماهنگی ساخت تابلوهای فشار ضعیف، فشار متوسط، و اتوماسیون در کنار کارفرمایان محترم باشیم.

 •  

تهیه مستندات فنی قبل و بعد از اجرا (Basic Design & As Built)

محاسبه کابل

  تهیه مسیر سینی و نردبان

  تهیه لیست تجهیزات Material Take-OFF

  تهیه لیست ورود و خروج PLC

  نظارت بر اجرا (کنترل پروژه، انجام آزمون و تحویل گیری FAT)

طراحی و محاسبات صاعقه گیر بر اساس استاندارد NFC17-102

صاعقه گیرها در ساختمان های بلند و کارخانجات و تاسیسات زیر بنایی که در آن ها تجهیزات حساس الکترونیکی و الکتریکی بکار رفته، همچنین جهت حفاظت خود ساختمان در مقابل برخورد صاعقه و تخلیه سریع انرژی الکتریکی با ولتاژ و جریان بسیار بالا نقش بسزایی دارند و چنانچه صاعقه گیر بدون انجام محاسبات دقیق و غیر کارشناسی انتخاب گردد عملکرد مناسبی نخواهد داشت و موجب هدر رفت هزینه های کارفرمایان خواهد شد. همچنین امکان وارد آمدن صدمات و هزینه های غیر قابل جبران بسیار محتمل خواهد بود.
پس برای طراحی، انتخاب مشخصات فنی، برند، تعداد مورد نیاز و حتی قیمت کارشناسی از ما کمک بخواهید.

طراحی و محاسبات روشنایی

امروزه با توجه به افزایش قیمت انرژی و تنوع چراغ های روشنایی و سیستم های الکتریکی مربوطه، محاسبات مهندسی با نرم افزارهایی نظیر DIAlux برای بهینه سازی هزینه کرد و افزایش قابلیت اطمینان، زیبایی ظاهری و داشتن محیطی خوشایند، کارایی بالای سیستم روشنایی امری ضروری است. این مشاور در موضوع فوق افتخار همکاری با شرکت های بنام مانند مازی نور را داشته و راه حل مختلف را در این خصوص برای صنایع محترم ارائه مینماید.

چرا از خدمات ما استفاده کنید؟

ما حرفه ای ترین راه حل های جامع برق، اتوماسیون و ابزاردقیق را به صورت رایگان برایتان در پروژه های کوچک و متوسط ارائه میکنیم. بدلیل اینکه غالبا در پروژه های بزرگتر نیاز به شرکت های مهندسین مشاور احساس میشود ولی در پروژه های کوچکتر استفاده از دانش و تخصص، توان مهندسی، رویکرد تجربه ای و کاهش هزینه به بهره بری بالا مد نظر صاحبان صنایع می باشد. لذا نگران نباشید ما گروهی از مهندسین توانمند هستیم که سال ها در پروژه های بزرگ و متوسط بالاخص صنایع نفت و گاز – فولاد – شیمیایی در کنار همدیگر دانش و اصول مهندسی پروژه را فرا گرفته ایم و اینک آن را با کارفرمایان محترم به اشتراک می گذاریم.

پس اگر قصد ساخت کارخانه یا پروژه ای را دارید برای موضوعات برق ، ابزاردقیق و کنترل جای هیچ نگرانی نیست. در اول کار با ما تماس بگیرید. در خدمتتان خواهیم بود.